تولیت آستان قدس رضوی گفت: نباید اقتصاد و معیشت ملت را معطل لبخند امروز یا اخم فردای بیگانگان بگذاریم.

نباید معیشت ملت را معطل لبخند امروز یا اخم فردای بیگانگان بگذاریمبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر سه شنبه در دیدار با تعدادی از دانشجویان دانشگاه های مشهد اظهار کرد: مشابه ادبیات ترامپ در دولت بوش به‌کار گرفته شده بود و او ملت ایران را محور شرارت خواند، آن‌هم در حالی‌که مانند امروز، دولت وقت از لبخند به آمریکا، مذاکره با آن و ذوب‌کردن یخ‌های بی‌اعتمادی حرف می‌زد و بیشترین شعار تنش‌زدایی داده شد.

وی افزود: هرگاه به آمریکا لبخند زدیم، ضربه خوردیم.رئیس‌جمهور مخلوع مصر پس از سرنگونی، گفت «هر کس لباس آمریکا به تن کند، عاقبت عریان خواهد ماند».

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها به‌دنبال پاره کردن برجام نیستند بلکه می‌خواهند الگوی برجام را به حوزه امنیت و توان دفاعی ملت ایران تعمیم دهند و با کاهش قدرت کشور، به خیال خود، ایران را به عراق و لیبی تبدیل کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اکنون که لحن آمریکا درشت شده، برخی می‌گویند باید به قدرت های اروپایی پناه ببریم، همانگونه که تا لبخند آمریکا را دیدند گفتند آمریکا همه کاره است و باید کار را با کدخدا ببندیم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه آنها این است که آمریکا به فشار و تهدید و توهین روی می‌آورد و اروپا با تکیه بر این تهدیدها، برای امتیازگیری و مذاکره جلو می‌آید، مشابه آنچه در آغاز پرونده هسته ای انجام شد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهارکرد: متاسفانه پس از برجام، به فشار علیه ایران حریص‌تر هم شده‌اند.هیچکس مخالف تعامل با کشورهای اروپایی نیست، اما آیا هیچ کشور مقتدری اجازه می دهد اراده بیگانه در حوزه های حساس دفاعی و امنیتی اش، در قالب مذاکره و گفتگو بر او دیکته شود؟ امروز آمریکا و ۳ کشور اروپایی در پی محقق کردن این تهدید، علیه امنیت ملی و منافع مردم ایران هستند.

رئیس خاطرنشان کرد:از نظر آمریکایی‌ها، ایران پس از برجام باید به موجودی مهارشده و سر به زیر تبدیل می‌شد اما در عمل برعکس شد و همه رؤیاها و آرزوهای آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه به کابوس تبدیل شده است.

وی تاکید کرد: وقتی دشمن از فشار اقتصادی به ملت ناامید می‌شود که ما مسئولان، آرامش و رفاه مردم را با کار جهشی در اقتصاد تأمین کنیم و اقتصاد و معیشت ملت را معطل لبخند امروز یا اخم فردای بیگانگان نگذاریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مواضع هماهنگ مسئولان و نخبگان در مقابل گستاخی رئیس‌جمهور آمریکا، یک امر لازم است زیرا یکی از اهداف آمریکا از اعمال فشار به کشور، ایجاد دعواهای داخلی است.

رئیسی تصریح کرد: تبعیت ما مسئولان از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی و دنبال کردن منافع ملی می‌تواند دشمن را در تحقق هدف خود ناکام کند به‌شرط آنکه منحصر در لفظ نباشد و در عمل هم اقدام شود.

انتهای پیام/ز

نباید معیشت ملت را معطل لبخند امروز یا اخم فردای بیگانگان بگذاریم