هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال ایران پرگل و جذاب و همراه با شگفتی بود. هفته‌ای با نتایج جالب و پیروزی‌های قاطع خارج از خانه. هفته‌ای که انتخاب نفرات برتر را برای ما سخت می‌کرد.


ه گزارش "ورزش سه"، تیم‌های استقلال، پدیده و نفت با توجه به بردهای خوب خارج از خانه باید نفرات بیشتری در تیم هفته می‌داشتند که در این بین با توجه به اهمیت پیروزی استقلال مقابل ذوب‌آهن، آبی‌ها سهم بیشتری در بین مردان منتخب هفته دارند. در عین حال چهره‌هایی مثل موسی کولی‌بالی و شجاع خلیل زاده (سپاهان)، وحید امیری و رامین رضاییان (پرسپولیس)، مهرداد محمدی (سپاهان)، کاوه رضایی (استقلال)، حسن بیت‌سعید (استقلال خوزستان)، آندو تیموریان (نفت)، بختیار رحمانی (فولاد)، ابوالحسن جعفری (پدیده) و... نیز می‌توانستند در بین منتخبان هفته جای داشته باشند.


توضیح:
تعویق دوباره بازی تراکتور مقابل تیم سیاه جامگان باعث می‌شود بازیکنان شایسته این تیم از حضور در بین نفرات منتخب هفته محروم بشوند. چرا که تا زمان برگزاری مجدد این دیدار با توجه به وقفه طولانی انتشار تیم هفته در آن تاریخ چندان منطقی نخواهد بود.

 

 

دروازه‌بان:

 

حامد لک(سایپا)

 


اگرچه در هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال دروازه بان ها عملکرد شاخصی نداشتند اما می‌توان حامد لک را به عنوان گلر برتر هفته انتخاب کرد که در نیم فصل دوم پیراهن تیم سایپای تهران را برتن کرده و در مدت حضور خود توانسته آمار خوبی را بر جای بگذارد .دروازه‌بان سایپا در ۶ حضور خود ۵ بار دروازه این تیم را بسته نگه داشته که این آمار خوب به نظر می‌رسد. لک در بازی گذشته مقابل صبا نیز یک کلین شیت دیگر در کارنامه خود ثبت کرد تا اگرچه تیمش را در کسب نتیجه مطلوب موفق نبیند اما در خط دروازه نمایش موثری داشته باشد.

 

 

مدافعان:

 

 

ایگورپراهیچ (نفت)

 


رهبر خط دفاعی نفت تهران در دیدار با ماشین سازی که برابر سپاهان سه گل زده بود، روز بسیار سختی را داشت اما در نهایت توانست بی آنکه حتی یک بار دروازه نفت تهران فتح شود، یادگار امام تبریز را ترک کند. پراهیچ در این دیدار البته یکی از گلهای نفت تهران را نیز به ثمر رساند تا در حمله و دفاع نمره قبولی بگیرد و البته با عملکرد درخشان او بود که تیم دایی 3 امتیاز بازی خارج از خانه را به حساب خود ریخت.

 

خسرو حیدری(استقلال)

 


کاپیتان دوم استقلال بعد از مدت ها نمایشی در حد و اندازه های نام خسرو ارائه داد و با یکی از همان ارسال های معروف خود زمینه شکست ذوب آهن را فراهم کرد. کاپیتان استقلالی ها در مصاف با حریف اصفهانی در طول 90 دقیقه بازی با رفت و برگشت های متوالی خود در جناح راست نشان داد رفته رفته به روزهای اوج نزدیک می شود. حالا طرفداران استقلال دوباره می توانند به توانایی های این مهره باتجربه و محجوب خود دل ببندند تا هم در بین جوانان بزرگی کند هم با پاس گل های خود زمینه بردهای متوالی را فراهم کند.

 

 

میلاد زکی پور (استقلال)

 


در ادامه درخشش خود در ترکیب استقلال مقابل ذوب آهن هم روز خوبی را سپری کرد به خصوص در نیمه نخست بازی که بارها مقابل زوج حمام – تبریزی استقامت کرد و هر وقت لازم بود دفاع را رها و در برنامه های تهاجمی تیمش شرکت داشت تا توازن چپ و راست استقلال رعایت شود. زکی پور با این روند حسابی علی منصور و مربیان تیم را روسفید کرد چون او تنها بازیکنی بود که بعد از کلی تعریف و تمجید از سوی مربیان طرفداران انتظار شکوفایی اش را می کشیدند تا بلکه مشکلات تیم شان در جناح چپ به حداقل برسد و صاحب یک گزینه خوب در این منطقه شوند.
 

 

هافبک‌ها:

 

اکبر ایمانی(پدیده)

 


هافبک پدیده در دیدار با نفت آبادان مرد اول تیم مهاجری بود تا قرمزهای مشهدی بعد از نزدیک به 12 هفته موفق به کسب پیروزی در لیگ برتر شوند. ایمانی در روزی که رهبری خط میانی تیمش را بر عهده داشت، یک گل زیبا نیز به ثمر رساند تا پدیده با عملکردی درخشان و نتیجه ای قاطع نفت آبادان را در خانه اش شکست دهد. ایمانی در این بازی به خوبی توانست سرعت بازی بازیکنان سرعتی نفت آبادان را بگیرد با کنترل بازی، پدیده را به سمت برد 3 گله خارج از خانه راهنمایی کرد.

 

 

داریوش شجاعیان(گسترش فولاد)

 


هافبک تیم گسترش فولاد در بازی با فولاد خوزستان ستاره آبی پوشان تبریزی بود. داریوش شجاعیان که در هفته‌های گذشته عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشته در بازی حساس روز پنجشنبه در اهواز نیز توانست کادر فنی را از خود راضی کند. شجاعیان در ادامه روند ارسال پاس‌های گل در بازی با فولاد نیز توانست پاس گل به مسعود ابراهیم زاده بدهد.
همچنین گل دوم تیمش را روی نفوذ زیبا و ضربه تماشایی به ثمر رساند که البته با اشتباه وحید طالب‌لو وارد دروازه فولاد خوزستان شد. او در سایر دقایق مسابقه نیز در میانه میدان توانست در حملات گسترش فولاد بازی کند و به طور کلی یکی از بهترین بازیکنان مسابقه لقب بگیرد.

 

 

فرشید اسماعیلی (استقلال)

 


ستاره این روزهای استقلال کسی نیست جز این بازیکن خلاق، باهوش و گلزن اهل بندرلنگه هرمزگان. کسی که هم از تکنیک نابی بهره می برد و هم از اعتماد به نفس بالایی در میدان تا بعد از مدت ها استقلال صاحب هافبکی طراح و بازیساز شود. فرشید که با گل زیبای خود موتور تیمش را در دربی روشن کرد تا به یکی از بردهای حیثیتی برسد این بار در فولادشهر با نمایش جالب توجه خود با یک گل و یک پاس گل آهن را ذوب کرد تا استقلالی ها همچنان روی نوار برد گام برداشته و تمام کمبودهای نیم فصل نخست را جبران کنند. مسلما با روندی که فرشید اسماعیلی در پیش گرفته شاهد روزهای طلایی برای این بازیکن خواهیم بود.

 

 

سیامک نعمتی (پیکان)

 

 

جوان مورد اعتماد مجید جلالی در دیدار با مدافع عنوان قهرمانی درخشان ظاهر شد و یکی از ستاره های تیم پیکان در کامبک فوق العاده برابر استقلال خوزستان بود. سیامک نعمتی با وجود آنکه 22 ساله است اما توانسته یکی از ستون های اصلی تیم پیکان لقب گیرد و در این فصل رقابت های لیگ برتر در 19 بازی در ترکیب ثابت تیمش حضور داشته و سه گل نیز به ثمر برساند.

 

 


مهدی مومنی(استقلال خوزستان) 

 

 

علیرغم شکست تلخ برابر پیکان، مهدی مومنی با کسب یک پنالتی و هم چنین ارسال دو پاس گل ، یکی از بهترین های هفته بیست و دوم رقابت های لیگ برتر بود. مومنی که تقریبا در تمامی دیدارهای این فصل استقلال خوزستان در ترکیب تیمش حاضر بوده، یکی از امیدهای اصلی آبی های خوزستانی در دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود.

 

 

مهاجمان:

 

مهدی طارمی(پرسپولیس)

 

 

مهاجم گلزن سرخپوشان پس از یک نمایش ضعیف در دربی پای به دیدار سپاهان گذاشت و البته در این دیدار جبران مافات کرد. طارمی در این دیدار باز هم هنر خودش را در پنالتی گرفتن نشان داد و دو بار تیمش را صاحب این ضربه کرد. او نقشه پنالتی بارسلونایی را هم کشید و بدین صورت یک گل خاطره انگیز به ثمر رساند. ضمن آنکه او با حرکاتش بارها دروازه سپاهان و لی اولیویرا را تهدید کرد تا مرد اول دیدار حساس برابر سپاهان باشد.

 

 

 

محمد قاضی(نفت)

 


1 گل و 1 پاس گل از مهاجمی که بهترین سال فوتبالی خود را زیر نظر دایی در نفت تهران پشت سر می گذارد. قاضی در زمین سرد تبریز برابر تیم ماشین سازی مرد اول قرمزهای نفتی بود تا تیم دایی پیش از دیدار بزرگ با پرسپولیس با کسب هر سه امتیاز دیدار خارج از خانه، 32 امتیازی شود و خود را به مدعیان کسب سهمیه نزدیک کند. قاضی با گلی که در این بازی به ثمر رساند تعداد گلهای خود در لیگ شانزدهم را به 9 گل رساند تا برای کسب عنوان آقای گلی لیگ با صدر جدول تنها 4 گل فاصله داشته باشد.