در تیراندازی نیروهای هندی در منطقه کشمیر، یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

تیراندازی نیروهای هندی در کشمیر/ یک معلم کشته شد
به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین‌هوا،‌ ارتش پاکستان روز پنجشنبه اعلام کرد در تیراندازی نیروهای هندی در منطقه کشمیر، یک معلم کشته شد و سه کودک و دو زن زخمی شدند.

ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد این افراد شب گذشته در گلوله باران فرامرزی در امتداد خط کنترل در منطقه مورد مناقشه کشمیر کشته و زخمی شدند. در پی حمله ماه گذشته افراد مسلح به یک پایگاه نظامی هند در منطقه کشمیر تحت کنترل این کشور، تنش ها در خط کنترل بین هند و پاکستان افزایش یافته است.

ارتش پاکستان صبح پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک غیرنظامی به نام عبدالرحمان، 28 ساله، بر اثر تیراندازی بی دلیل و غیرموجه نیروهای هندی به شهادت رسید.»

در بیانیه ارتش پاکستان آمده است پنج نفر دیگر از جمله یک دختر یک سال و نیمه، یک پسر نوجوان، یک پسر 11 ساله و دو زن 40 و 50 ساله در روستای پالانی در بخش کرالا زخمی شدند.

در ادامه این بیانیه آمده است:« نظامیان پاکستانی به این تیراندازی نیروهای هندی واکنش مناسب نشان دادند.»

تنش اخیر در امتداد خط کنترل نتیجه حمله افراد مسلح به یک پایگاه ارتش هند در بخش اوری در کشمیر تحت کنترل هند است. این حمله 18 سپتامبر انجام شد و به کشته شدن 19 نظامی هندی منجر شد.

دهلی نو مدعی است اسلام آباد در این حمله نقش داشته است؛ اما پاکستان این اتهامات را رد کرده است.

پاکستان و هند در سال 2003 میلادی در امتداد خط کنترل آتش بس اعلام کردند. با این حال، نیروهای دو کشور در امتداد مرز کشمیر هر از گاهی تبادل آتش می کنند و دو طرف یکدیگر را به نقض آتش بس متهم می کنند.

انتهای پیام/